GizemceKeşiflerTravel & Food

Kiev Yemek Notları

Ukrayna yöresel yemeklerini Lviv’de deneyimlediğimiz için buradaki iki günümüzü araştırmalarımız sonucunda bizde merak uyandıran yerlere ayırdık. Konuyu uzatmadan hemen 2 günlük yemek noktalarını listeliyorum.

Kolay ulaşabilmeniz için aşağıdaki şekilde bir liste oluşturdum, başlıklara tıklayarak hızlıca detay yazıya ulaşabilirsiniz. Görsellerin detayları için Instagram’da öne çıkardığım Kiev hikayelerime buradan ulaşabilirsiniz.

1. Kahvaltı
1.1. Honey Kafe
1.2. Druzi Kafe
2. Akşam Yemeği
2.1. Chacha Bar
2.2. True Burger Bar

1. Kahvaltı

1.1. Honey Kafe

Aradığımız tarzda kahvaltıyı bulabildiğimiz nadir yerlerden biriydi. Gittiğimizde bir grup Türkle de karşılaştık burada. Fiyat bilgisi için de menüsüne buradan ulaşabilirsiniz. Dondurmasını da mutlaka denemenizi öneririm, kendi yapımları ve hepsi birbirinden harika görünüyor. Kahvaltı görseline buradan ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar’daki konumuna da buradan ulaşabilirsiniz.

1.2. Druzi Kafe

Denediğim her şeyini beğendiğimiz tam bir lezzet patlaması bir yer burası. Lviv’de de şubesi mevcut, isterseniz orada da deneyimleyebilirsiniz. Denediğimiz kahvaltının görseli aşağıdaki görselde mevcut. Fiyat bilgisi için de menüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar’daki konumuna da buradan ulaşabilirsiniz.

2. Akşam Yemeği

2.1. Chacha Bar

Birden bastıran yağmurdan dolayı en yakınımızdaki daha önce işaretlediğimiz yere baktık ve şansımıza Chacha Bar çıktı. Gürcü yemekleri yapan bir restoran, hafif de bir bar havası var. Gürcü yemekleri sevenler için güzel bir alternatif olabilir. Açıkçası benim damak zevkime pek uymadı yemekleri. İnternet üzerinden menüsüne ulaşamadığım için ekleyemedim. Çaça isimli shot bardağında gelen yoğun alkollü bir içkileri var. Onu denemenizi öneririm.

2.2. True Burger Bar

Gayet başarılı bir hamburgerci. Eğer Kiev’de canınız hamburger çekti ise gönül rahatlığı ile buraya gelebilirsiniz. Menüleri basılıydı, internet sitesinde de İngilizce menüleri yer almıyor. Genel olarak fiyatlarını görebilmeniz için yine de sitesinin linkini bırakıyorum buraya.

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir