GizemceKeşiflerTravel & Food
Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Anadolu Kavağı keşfim ile karşınızdayım☺️

Beykoz’a bağlı bol yeşillikli, günübirlik hafta sonu kaçamağı arıyorsanız sizin için de ideal bir semt olacak Anadolu Kavağı. Küçük bir sahil kasabasını andıran şirin mi şirin sokaklarıyla İstanbul’un içinde değilmiş hissini size de yaşatacaktır.

İsmini bolca yetiştirdiği kavak ağaçlarından alan bu güzel yere ise ulaşım oldukça kolay. Özel araçla gidebileceğiniz gibi İstanbul’un bir çok merkezi noktasından kalkan belediye otobüsü ve vapur imkanınız da mevcut.

Buraya kadar gelmişken uğramanız gereken en önemli yer Yoros Kalesi. Arabayla ya da yürüyerek kaleye ulaşabilirsiniz. Biz arabayı merkezde bırakıp manzara eşliğinde yürümeyi tercih ettik. Manzara noktalarında ufak molalar vererek 10-15 dk kadar bir sürede Yoros Kalesi’ne ulaştık.

Kaleye çıkarken verdiğimiz ufak bir mola sırasında çekildi, yolda manzara böyle ise siz bir de tepedeki manzarayı düşünün.
Kaleye yürürken rengarenk evler ve görseldeki gibi şirin detaylarla da karşılaşacaksınız.

Kaleye çıkmadan yolunuzun üzerinde Yoros Kale Cafe ve Restoran‘ı mutlaka göreceksiniz. Buraya uğramadan dönmeyin derim. Saatiniz kaç olursa olsun, -ister sabah kahvaltısına, ister öğlen kahvesine, isterseniz de akşam yemeğine- her türlü saatte güzel manzara eşliğinde buradan da memnun kalacağınızdan eminim. Mavi ile yeşilin harika birleşimi sizi adeta büyüleyecek. Bizim akşam saatlerine denk geldi, gün batımı eşliğinde akşam yemeğimizde güzel balıklarından yedik. Mevsiminde leziz ve taze balık bulabileceğiniz bu şirin semtten balık yemeden ayrılmamak gerekir. Buranın fiyatları da böyle güzel manzaraya sahip bir yere göre uygun durumda.

Detaylı fotoğraflara aşağıdaki gönderiden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir